Firmamız 1986 yılında Mehmet Başdaş tarafından Mitsubishi Yetkili Servisi olarak Diyarbakır’da ticaret hayatına başlamıştır. 2010 yılında ise Türkiye’de otomotiv sektöründe tüm araç grupları için yedek parça toptan satışı, ithalat ,ihracat amacı ile Başdaş şirketler grubunun bünyesinde inovasyon amacı ile ESB Dış Ticaret olarak hizmet vermeye başladı.

Ekrem Başdaş tarafından Başdaş şirketler grubu bünyesinde 2010 yılında Diyarbakır’da kurulan şirketimiz 2016 da İstanbul OSB bölgesinde yeni şubesi ile Faaliyet göstermeye başlamıştır. Esb Dış Ticaret toptan ve yedek parça sektöründe Uzakdoğu ülkeleri ile ithalat ve ihracata hız vermiştir. Ürün portföyümüz ağırlıklı olarak Alman ve Kore araçları yedek parçalarından oluşmaktadır.

Hızla büyüyen firmamız Türkiye’de popüler tüm markaların ana bayiliklerini ve distribütörlüğünü elinde bulundurmaktadır. Esb Dış Ticaret ; dinamik kadrosu ve yeniliklere kolay uyum sağlayan teknolojik alt yapısı ile otomotiv yedek parça sektörünün seçkin şirketlerinden biridir. Özellikle Opel, ve Chevrolet araç gruplarında 65,000 ‘nin üzerinde farklı ürünü portföyünde bulundurmaktadır.

Vizyonumuz

Kurulduğumuz ilk günden itibaren gelişmeyi, büyümeyi ve paylaşmayı temel ilke olarak benimsemek, Sektöründe yeni fikirleri hayata geçirme konusunda her zaman öncü, Faaliyet gösterdiği oto yedek parça  sektöründe, elde ettiği konumu çok daha üst seviyelere taşımak, Sunduğu hizmet ile örnek olmak, Sektörde lider firma konumuna yerleşmek.

Misyonumuz

Faaliyette bulunduğumuz hizmet alanında;  müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak onlara en uygun çözümleri sunarak uzun vadeli hizmet vermek, müşteri memnuniyetini öncelikli olarak benimseyen bir şirket  olmaktır.